Olgu #3

35 yaşında erkek; insan ilişkilerinden kopmuş, içine kapanmış, hiçbir şey yapmak istemeyen bir vaziyette özel ofisime başvurdu.

35 yaşında erkek; insan ilişkilerinden kopmuş, içine kapanmış, hiçbir şey yapmak istemeyen, gün boyu tembel tembel yatan ve aldığı ilaçların etkisiyle şişmanlamış bir vaziyette özel ofisime başvurdu.

Yapılan ilk inceleme ile hastanın negatif semptomlarının ön planda olduğu saptandı. Yani hezeyan ve halüsinasyonlardan ziyade diğer belirtiler ön plandaydı.

Hastaya ve yakınlarına gerekli bilgiler verilip ihtiyaç duyulan onaylar alındıktan sonra bir psikostimülan eşliğinde tedavisine devam ettim. Söz konusu ilaç zaten literatür desteğine sahipti.

Süreç boyunca yani ilaç kullanımından önce ve ilaca başladıktan sonra beyin aktivitesinde herhangi bir değişimin olup olmadığını da takip ettim. Elde edilen klinik veriler, şaşırtıcı bir şekilde hastada iyileşmenin görüldüğünü gösterdi. Hem de bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde. Bu kadar kısa zamanda hasta deyim yerindeyse kendine geldi, canlandı, espri yapar, duygu ve düşüncelerini ifade edebilir hale geldi.

Söz konusu pozitif klinik gelişmelere paralel bir şekilde beyin kanlanmasında da belirgin bir şekilde düzelme olduğuna şahit olduk.

Bu olgu, uluslararası etki gücü yüksek bir dergide yayınlanmak üzere hazırlanmaktadır.

    formu doldurun, biz sizi arayalım

    Güncel Yazılar

    Haberler